Belgrad Turu 2015


PEGASUS HY ile 2 Gece 3 Gün Vizesiz

Kişi başı ……. Euro

BELGRAD TUR PROGRAMI

1.Gün İstanbul – Belgrad
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 05.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 09.30’da Pegasus Havayollarına ait PC 893 sefer sayılı uçağıyla Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 10.30’da Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Belgrad şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme.

2.Gün Belgrad
Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için ekstra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler. Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovac barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekânı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule. Yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan’ın kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlovci Turu: 40 Euro

3.Gün Belgrad – İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait PC 894 sefer sayılı uçağı ile saat 11.10’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a saat 13.50’te varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle.

Konaklama:

Holiday Inn 4*

Fiyata dâhil olan hizmetlerimiz:
♦ Pegasus HY ile Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
♦ Havalimanı vergileri
♦ Seçilen katagorideki otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama
♦ Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
♦ Panaromik Belgrad şehir turu
♦ Seyahat garanti sigortası
♦ MASTER DMC rehberlik hizmeti

Fiyata dâhil olmayan hizmetlerimiz:
♦ Otel ekstraları
♦ Yurt dışı çıkış harcı
♦ Ekonomi sınıfı uçak bileti Uçaklarda 20 kg aşan bagaj ücreti
♦ Seyahat ve Sağlık Güvencesi (15 Euro)

Notlar
♦ Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2014 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
♦ Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir.
♦ Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
♦ Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
♦ Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
♦ Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 – 12.00 arasıdır.
♦ Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
♦ MASTER DMC TRAVEL, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
♦ Belgrad gezisi için vize gerekmemektedir.

Neden Gitmeli?

Kültür, sanat, tarih, doğal güzellikler, ihtişamlı binalar, Türk damak tadına çok da uzak olmayan lezzetler, eğlence, alışveriş; yani kısacası güzel bir geziden umduğunuz her şey bu turda sizleri bekliyor.Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad turu sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı görülecek yerler arasında.